Strona główna
Foxie
Rubin
Beagle
Wystawy
galeria
Dodatki
Filmoteka
Księga gości
Forum
Toplista
Linki
Kontakt
Na forum
Liczba gości na stronie:
1


Szata
Beagle pod względem pielęgnacji nie są wymagającymi psami. Posiadają krótką sierść, którą wystarczy porządnie wyszczotkować raz w tygodniu gumową rękawicą lub zgrzebłem. Dwa razy do roku beagle intensywniej gubią sierść, i wtedy trzeba częściej szczotkować psa. Na szczęście psy z reguły lubią taki "masaż". Beagle nie należy myć zbyt często, kąpiel kilka razy do roku w zupełności wystarcza (chyba, że pies lubi się tarzać w różnych nieczystościach - wtedy kąpiel jest nieunikniona). W innym przypadku pies może mieć później problemy ze skórą (łupież itd.). Nie należy bezgranicznie wierzyć w rzekomo cudowne działanie nieszkodliwych szamponów dla psów, które mimo wszystko przy bardzo częstych kąpielach nie wpływają dobrze na skórę psa (szególnie zaś, gdy ten ma skłonności do alergii). Należy pamiętać także o wyborze dobrych kosmetyków.

Zęby
Podczas codziennej pielęgnacji psa nie można zapomnieć o utrzymywaniu higieny jamy ustnej. W sklepach zoologicznych można zaopatrzyć się w preparaty do czyszczenia psich zębów: płyny do psikania, pasty i szczotki, przeróżne kości... Do czyszczenia zebów trzeba przyzwyczjać beagle już od szczeniaka, gdyż później możemy mieć z tym problem.
Raz - dwa razy do roku należy zbadać stan zębów i dziąseł u weterynarza - być może konieczne okaże się czyszczenie kamienia nazębnego lub leczenie.
Pielęgnacja jamy ustnej psa leży także w interesie właściciela, bo cóż może być gorszego od nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z pyska psa...

Uszy
Długie, zwisające uszy beagle są idealnym miejscem do zagnieżdżania się niebezpiecznych dla zdrowia psa bakteii i drożdży. Należy czyścić je raz w tygodniu przy użyciu specjalnego środka do czyszczenia psich uszu (dostępne w sklepach zoologicznych i w gabinetach lekarzy weterynarii). Uszy czyścić przy pomocy dużych wacików, nie używać pałeczek do czyszczenia ludzkich uszu, gdyż są one za małe i można wyrządzić psu krzywdę.

Przeglądarka
    Ustaw stronę startową
Powiadamiacz
  E-mail:  
  Podpis:
  
Subskrypcja
  
   Zapisz się.
   Wypisz się.
Jak podoba Ci się ta strona?
   Super!
   Taka sobie
   Dno
   

Zobacz wyniki
Pajacyk

© Piotr M. Iwiński
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów i zdjęć znajdujących się na stronie tylko za zgodą autora lub z podaniem źródła ich pochodzenia. Autor strony nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z niewłaściwego wykorzystania treści lub ewentualnych błędów w danych umieszczonych na stronie.
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 800x600
Gemius - lider w badaniach Internetu